fbpx

PORADNIK TURYSTY PRZED WYLOTEM NA ZANZIBAR
WSZYSTKO, CO WARTO WIEDZIEĆ


Gdzie leży Zanzibar?

Zanzibar to zapierający dech w piersi archipelag położony na Oceanie Indyjskim. Leży 40 km od wybrzeża Afryki, a administracyjnie należy do Tanzanii. Zanzibar składa się z ponad 50 wysp, a największe z nich to Unguja i Pemba.

Piękna, naturalna, tętniąca życiem przyroda. Niesamowicie zróżnicowana kultura, która kształtowała się przez wieki. Dostrzeżemy tu wpływy afrykańskie, arabskie oraz hinduskie. Obecnie jednak dużą rolę odgrywają wpływy europejskie. Zanzibar to fascynujące miejsce, pełne magii, które z pewnością spełni wszelkie wypoczynkowe i turystyczne oczekiwania.

Zanzibella Hotel leży na wyspie Unguja w miejscowość Kiwengwa. Przeczytaj jakie atrakcje oferuje wyspa:
Atrakcje lokalne

Kiedy najlepiej lecieć na Zanzibar?

Zanzibar jest dostępny przez cały rok dla każdego, kto marzy o relaksie na plaży. Na wyspie występują 2 pory: sucha i deszczowa. W porze suchej panuje bezchmurna i słoneczna pogoda. W porze deszczowej temperatury powietrza są nieco wyższe.

Jeśli chcesz mieć pewność, że pogoda będzie idealna, a Ty możesz cieszyć się perfekcyjnymi warunkami do wypoczynku, zaplanuj wakacje w terminie od czerwca do sierpnia. To nie tylko okres wakacyjny w Polsce, ale także pora sucha na Zanzibarze, czyli najlepszy okres na wypoczynek na plaży. Te miesiące są delikatnie chłodniejsze, ale nadal bardzo ciepłe. W tym okresie jest bardzo słonecznie, a pogoda jest piękna i bezchmurna.

Grudzień jest dobrym pomysłem, gdy tęsknisz za odrobiną słońca, a pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Temperatura na Zanzibarze oscyluje wtedy w okolicach 28 stopni Celsjusza. Sporadycznie mogą pojawić się opady, ale nie są one zbytnio intensywne, a nawet potrafią być przyjemne podczas wysokich temperatur.

Główna pora deszczowa trwa od marca do maja i choć mogą w tym okresie wystąpić przelotne opady, są one delikatne i nie psują wypoczynku. Niezależnie od pory, którą wybierzesz, afrykańska pogoda na Zanzibarze zapewni Ci urlop, o którym marzysz.

Sprawdź czy w tym terminie mamy wolne apartamenty:
Rezerwacje

Co wziąć ze sobą na Zanzibar?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę rzeczy, o których należy pamiętać przed wylotem. Pobierz, wydrukuj i o niczym nie zapomnij!

Ile trwa lot na Zanzibar?

Jedyną możliwością dostania się na wyspę jest podróż samolotem. Podróż z Polski w zależności od miasta, z którego wylatujemy, trwa od 15 do 30 godzin. Wiąże się to z potrzebą przesiadek. Na ten moment nie ma bezpośredniego połączenia z Polski na Zanzibar. Istnieje wiele możliwości dolecenia na wyspę, warto jednak zwrócić uwagę, by kupić lot z maksymalnie dwoma przesiadkami, ponieważ pozwoli to uniknąć 30-godzinnej podróży.

Zanzibella Hotel & Spa umożliwia odbiór i transport z lotniska. Nie musisz się martwić dojazdem i możesz skupić się na wypoczynku! Sprawdź dostępność naszych apartamentów: Rezerwacje

Ile kosztuje lot na Zanzibar?

Wiele zależy od miesiąca, w którym chcemy odbyć podróż oraz od tego o ile wczesniej zarezerwujemy lot. Jednak aktualnie bilety w obie strony z Polski możemy kupić już za około 2 300 zł.

Możecie znaleźć najlepsze ofert w porównywarce lotów: https://www.skyscanner.pl

Jakie dokumenty są potrzebne?

Podczas kontroli na lotnisku w Zanzibarze wymagane jest okazanie paszportu ważnego minimum przez 6 miesięcy od daty przylotu oraz wiza, którą można zakupić bezpośrednio na lotnisku lub porcie.

W większości przypadków koszt jednorazowej wizy turystycznej, która ważna jest przez 3 miesiące to 50 USD. Powinno się ją opłacić kartą, jednak czasami urzędnicy pozwalają na płatność gotówką. Zależy, którą wstali nogą. Zalecamy płacić dolarami, ponieważ w przypadku płatności w euro, kwota będzie taka sama, czyli 50 euro. Jeżeli udacie się na kontynentalną część Tanzanii, wracając, nie musicie ponownie wykupować wizy.

W styczniu 2019 roku uruchomiono możliwość kupna wizy przez internet na https://eservices.immigration.go.tz/visa

Czy potrzebuję się zaszczepić, żeby polecieć na Zanzibar?

Obecnie nie ma obowiązkowych szczepień dla podróżujących do Zanzibaru i całej Tanzanii. Istnieją jednak szczepienia, które są zalecane.

Są to szczepienia przeciw:

  • Tężcowi
  • Durowi brzusznemu
  • Błonicy
  • Wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW)

Po więcej informacji polecamy skontaktować się przed wyjazdem z Centrum Medycyny Podróży lub Sanepidem. Warto też zapoznać się z warunkami stawianymi przez ubezpieczyciela, być może wymaga on odbycia niektórych szczepień.

Testy przed przyjazdem i po przyjeździe na Zanzibar

KONIECZNIE należy zapoznać się również z aktualnymi zasadami dotyczącymi COVID-19. Wszystkie potrzebne i aktualne informacje znajdują się tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tanzania oraz https://www.gov.pl/web/tanzania/informacje-w-sprawie-przekraczania-granic-w-panstwach-akredytacji-placowki