STONE TOWN


Najstarsza, zabytkowa część miasta Zanzibar, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pełna zaułków, placyków i podwórek w których kryją się meczety oraz okazałe, choć lekko nadszarpnięte zębem czasu domy. Odkrywaj architekturę suahili, która stanowi niezwykłe połączenie stylu arabskiego, hinduskiego i afrykańskiego. Poczuj atmosferę, która zmusi Cię do refleksji i nie pozwoli przejść obojętnie obok bogatej historii Zanzibaru. Obserwuj codzienne życie mieszkańców miasta.

zanzibarskie drzwi w stone town
przyprawy z plantacji

PLANTACJA PRZYPRAW


Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak rosną goździki to idealna wycieczka dla Ciebie! Pobudź swoje zmysły podczas spaceru pomiędzy cynamonowcami, bananowcami, drzewami goździkowymi czy palmami kokosowymi. To również doskonała inspiracja kulinarna.

Możesz wszystkiego dotknąć, powąchać i spróbować! To naprawdę niezwykłe doświadczenie, a wstęp kosztuje tylko 5$ od osoby. Przyprawy i inne produkty oferowane w okolicach mają znacznie zawyżone ceny, polecamy kupić je na Targu Darajani.

przyprawy z plantacji

NURKOWANIE/SNORKLING


Nie musisz być profesjonalistą by przeżyć tę przygodę! Centra nurkowe na Zanzibarze oferują kursy dla początkujących i dla tych bardziej zaawansowanych. Podziwiaj rafę koralową w najbardziej znanym rezerwacie podwodnym na Zanzibarze – Atol Mnemba. To obszar kilkunastu kilometrów płytkiej rafy. W połączeniu z krystalicznie czystą wodą tworzy przepiękny, kolorowy podwodny świat pełen życia.

Jeżeli nie chcecie nurkować z butlą, śmiało możecie podziwiać rafę z powierzchni wody z pomocą płetw i maski do snorklingu. Warto założyć koszulkę ochronną by uniknąć poparzeń słonecznych!

snorkling przy rafie koralowej
Żółw olbrzymi pokazujący język

PRISON ISLAND


To niewielka wyspa skrywająca w sobie wiele tajemnic. W połowie XIX w. służyła jako więzienie dla niewolników, którzy buntowali się przeciwko systemowi. W późniejszym okresie była miejscem izolacji chorych na żółtą febrę.

Dziś zamieszkiwana głównie przez, pochodzące z Seszeli, lądowe żółwie olbrzymie. To jeden z największych i najdłużej żyjących gatunków żółwi na świecie. Potrafią ważyć do 300 kg i pochłaniać ok. 25 kg pożywienia na dobę!

Żółw olbrzymi pokazujący język